More
  StartKryptowährung NewsZaginął kryptowalutowy milioner z Polski. Policja poszukuje Sylwestra Suszka

  Zaginął kryptowalutowy milioner z Polski. Policja poszukuje Sylwestra Suszka

  Video Zaginął kryptowalutowy milioner z Polski. Policja poszukuje Sylwestra Suszka

  Dziennikarz TVN / Discovery Michał Fuja poinformował o zaginięciu Sylwestra Suszka, założyciela i wieloletniego prezesa giełdy BitBay.

  Po tym, jak rodzina „polskiego króla Bitcoinów” zgłosiła zaginięcie, sprawą zajęła się policja.

  Artykuł został zaktualizowany 16 marca o godzinie 19:24.

  Zaginął kryptowalutowy milioner Sylwester Suszek

  Wiadomość o zaginięciu jednej z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce osób związanych z kryptowalutami zamieścił na Twitterze dziennikarz Michał Fuja (@MichalFuja).

  „Zaginął Sylwester Suszek, założyciel giełdy kryptowalut BitBay i bohater głośnego reportażu w @SUPERWIZJER_TVN. Sprawą, po zgłoszeniu rodziny, zajęła się Policja”.

  Warto zauważyć, że dziennikarz jest współtwórcą kontrowersyjnego reportażu „Polski król bitcoinów i jego powiązania”. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Walka o prawdę trwa. W grze Sylwester Suszek, Superwizjer i Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.

  Aktualizacja (14 marca 2022 r.):

  Informacja o poszukiwaniach zaginionego Sylwestra Suszka pojawiła się na stronie śląskiej policji (link). Zgodnie z nią milioner zaginął już 10 marca, kiedy to po zakończeniu spotkania biznesowego w Czeladzi odjechał w nieznanym kierunku i od tego czasu nie kontaktował się ze swoimi bliskimi.

  W dniu zaginięcia Suszek miał na sobie niebieskie jeansy, czarną bluzę, oliwkowo-czarną kurtkę z żółtym paskiem i sportowe buty z pomarańczowymi elementami. Zaginiony miał ze sobą saszetkę (niewielką torbę) przewieszoną przez ramię.

  Osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w odnalezieniu Sylwestra Suszka, proszone są o kontakt z policją:

  • Numery telefonów: 47 85 125 55, 47 85 120 00 lub 112.
  • E-mail: [email protected]

  Aktualizacja (15 marca 2022 r.):

  Oficjalne oświadczenie giełdy Zonda

  Sylwester Suszek opuścił firmę w maju 2021 r. i od tego czasu nie ma żadnych powiązań z firmą Zonda (dawniej BitBay). Jesteśmy zasmuceni wiadomością o jego zaginięciu i mamy nadzieję, że wróci do domu cały i zdrowy.

  Zonda jest audytowaną i w pełni regulowaną giełdą kryptowalut z licencjami przyznanymi przez estońską FIU i kanadyjski FINTRAC. W 2021 roku Zonda stała się pierwszym podmiotem kryptowalutowym, który pomyślnie dostosował się do nowych, surowych przepisów regulacyjnych Estonii. Wiązało się to ze ścisłym audytem przeprowadzonym przez niezależną stronę trzecią, która zbadała istnienie i stan aktywów oraz ich obecność na kontach użytkowników – zarówno tych kryptowalutowych, jak i fiducjarnych. Analizie w ramach audytu podlegały także sprawozdania finansowe oraz dochody, przychody i zyski, jak również obecne praktyki księgowe. Potwierdzono również zgodność działań firmy z obowiązującymi procedurami AML (Anti-Money Laundering – przeciwdziałanie praniu pieniędzy) i KYC (Know Your Customer – weryfikacja tożsamości klienta). Cała procedura potwierdziła wypłacalność, bezpieczeństwo i odpowiedzialność podatkową firmy oraz to, że Zonda jest jedną z najbardziej przejrzystych i bezpiecznych giełd w Europie. Zonda kontynuuje współpracę z organami regulacyjnymi, wyznaczając najwyższe standardy bezpieczeństwa.

  Aktualizacja (16 marca 2022 r.):

  Firma Deltaoils-Plus ogłosiła nagrodę w wysokości 1 000 000 złotych za informacje, które pomogą w odnalezieniu Sylwestra Suszka. Szczegóły znajdziesz w artykule: Milion złotych nagrody za pomoc w odnalezieniu Sylwestra Suszka.

  Kim jest Sylwester Suszek?

  Sylwester Suszek to twórca i wieloletni CEO polskiej giełdy BitBay, która w ubiegłym roku zmieniła nazwę na Zonda. Polski milioner oficjalnie opuścił firmę w maju 2021 r. Od tego czasu nie pełnił żadnej funkcji w giełdzie kryptowalut. Chociaż w pewnym momencie oferta giełdy BitBay zaczęła odbiegać od tego, co oferowały zagraniczne firmy, to właśnie BitBay był pierwszym wyborem dla wielu polskich inwestorów.

  Artykuł zostanie zaktualizowany, jak tylko pojawią się nowe informacje w tej sprawie.

  Może Cię zainteresować:

  Find more: Krypto milionerzy – Krypto-NFTs

  Source: 🔗