More
  StartKryptowährung NewsNajlepsze kryptowaluty do kupienia w Wrzesień 2022

  Najlepsze kryptowaluty do kupienia w Wrzesień 2022

  Video Najlepsze kryptowaluty do kupienia w Wrzesień 2022

  Wybraliśmy 5 najlepszych kryptowalut, którym możesz się przyjrzeć, wraz z krótkim przeglądem każdej monety oraz jej zalet i wad.

  Czym są kryptowaluty i dlaczego są tak ważne?

  Kryptowaluty to aktywa cyfrowe, które wykorzystują technologię blockchain do tworzenia cyfrowej księgi dla zdecentralizowanych transakcji. Blockchain typu Proof of Work (PoW) składa się z wielu komputerów na całym świecie rozwiązujących łamigłówki kryptograficzne w celu weryfikacji dużych list przejść pogrupowanych w „bloki”.

  Blockchainy nie mają liderów i żaden organ centralny nie kontroluje żadnej transakcji. W rezultacie blockchainy są zdecentralizowanymi księgami. Wszystkie dane w łańcuchu bloków są publicznie dostępne, ale żadnych danych nie można zmienić. Wszystkie informacje udostępniane lub tworzone w łańcuchu bloków są przypisywane i rozpoznawane przez unikalny kod kryptograficzny, aby zapewnić niezmienność.

  Na rynku istnieje wiele kryptowalut, a każda z nich ma swoje atrybuty i zespół pracujący za nimi, aby rozwiązywać rzeczywiste problemy technologiczne i nie tylko. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o jednych z najlepszych kryptowalut dostępnych na rynku.

  Top 5 kryptowalut, w które warto zainwestować teraz

  Poniżej pięć najlepszych kryptowalut na rynku. Zawarte są krótkie przeglądy podstaw każdej monety i tego, co wyróżnia je w tej ciągle zmieniającej się przestrzeni.

  Lista wybrana przez nasz zespół analityków, zaktualizowana 21 stycznia 2022 r.

  1. Ethereum ($ETH)

  Ethereum pozwala każdemu tworzyć i wydawać niezmienne zdecentralizowane aplikacje (dApps). Ethereum pielęgnowało przestrzeń znaną obecnie jako zdecentralizowane finanse (DeFi) i na zawsze zmieniło świat kryptowalut.

  Kiedy mechanizm konsensusu Ethereum zmieni się z PoW na Proof of Stake (PoS), znany również jako ETH2, koszty transakcji w sieci zostaną zmniejszone, a Ethereum stanie się bardziej przyjazne dla środowiska.

  Próby dostosowania Ethereum do zmieniającej się etyki krypto są imponujące. Niezależnie od tego, czy jesteś inwestorem, czy po prostu interesujesz się technologią, zawsze dobrze jest mieć oko na Ethereum.

  2. Bitcoin ($BTC)

  Read more: 5 kryptowalut, które eksplodują w 2022 r. To nie bitcoin, ani dogecoin

  Stworzony przez tajemniczego Satoshi Nakamoto, Bitcoin jest odpowiedzią na kryzys finansowy z 2007 roku i stan tradycyjnego systemu finansowego. Bitcoin ma być alternatywną walutą, która nie ma przywódcy i nie można nią manipulować ani zmieniać jej podaży przez scentralizowane władze lub jakąkolwiek osobę/grupę.

  Bitcoin urósł od swoich małych początków do potężnego aktywa finansowego, który stworzył napięcie i wspólne zrozumienie między tradycyjnym światem finansów a zdecentralizowanymi finansami. We wrześniu 2021 r. Cathie Wood, dyrektor generalny Ark Invest, powiedziała:

  „Wierzymy, że cena będzie dziesięciokrotnie wyższa od dzisiejszej, więc zamiast 45 000 USD będzie to ponad 500 000 USD”.

  Banki i fundusze hedgingowe dodały Bitcoin do swoich portfeli, a moneta zyskała tytuł „magazynu wartości” i „cyfrowego złota”. Jedną z najsilniejszych krytyki Bitcoina jest technologia blockchain. Jako blockchain PoW, do utrzymania działania łańcucha bloków wymagane są duże ilości energii. To stawia pytania dotyczące przyszłej trwałości Bitcoina.

  3. Fantom ($FTM)

  Fantom to zupełnie inny rodzaj łańcucha bloków i bardzo różni się od swoich konkurentów. Fantom wykorzystuje technologię Directed Acyclic Graph (DAG) i jej unikalny algorytm konsensusu, Lachesis, aby stworzyć blockchain, który jest tak bliski bezpieczeństwa, skalowalności i zdecentralizowania jednocześnie.

  DAG to struktura danych, która organizuje informacje w sposób nieliniowy. Korzystając z technologii DAG i Lachesis, dane mogą spontanicznie i swobodnie przeskakiwać przez sieć. Gdyby część sieci uległa zatrzymaniu, reszta sieci nadal byłaby w stanie działać dzięki technologii Lachesis. Możesz przeczytać więcej o tym, jak działa Fantom i jak go kupić na naszej stronie tutaj.

  Mówi się, że Fantom mógł rozwiązać ciężką sytuację skalowalności, co czyni go jedynym blockchainem, który jednocześnie zachowuje skalowalność, decentralizację i bezpieczeństwo. To stwierdzenie jest dyskusyjne, ale sam Fantom twierdzi, że dokonał niemożliwego.

  4. Solana ($SOL)

  Solana, uruchomiona w 2020 roku, stała się jednym z najbardziej obiecujących blockchainów na rynku. Pierwotny autor Solany, Anatolij Jakowenko, zaproponował blockchain, który działał w oparciu o Proof of History (PoH) i PoS. Rezultatem jest superszybki blockchain z niezliczonymi możliwościami.

  PoH służy do umieszczania kompleksowego śledzenia czasu na liście zamówień. Wraz z PoS, połączone technologie zapewniają szybkość i atomową niezawodność w księdze publicznej. Solana jest wspierana przez zespół oddanych programistów i założyciela giełdy FTX, Sama Bankman-frieda, który przypadkowo stał się jedną z najbardziej znanych twarzy Solany.

  Read more: Jakie są wschodzące kryptowaluty na rok 2022?

  Zdolność Solany do bycia zarówno przystępną cenowo, jak i szybką, pozwoliła jej zgarnąć część bazy użytkowników konkurentów, zwłaszcza Ethereum. Wielu inwestorów, którzy znaleźli opłaty za Ethereum i czasami powolne transakcje, przeskoczyło do Solany i uczyniło ją swoim nowym domem. Jeśli czujesz, że jesteś jednym z nich, zapoznaj się z naszym zaktualizowanym artykułem o tym, jak zacząć kupować Solana.

  5. Chainlink ($LINK)

  Sergay Navarov i jego zespół starają się raz na zawsze rozwiązać problem wyroczni blockchaina. Uruchomiony w 2015 r. Chainlink przeszedł długą drogę i nawiązał partnerstwa i integracje z ponad 900 firmami, w tym AAVE, Amazon Web Services i Binance.

  Łańcuchy bloków nie mają wbudowanej możliwości wysyłania lub pobierania danych z zewnętrznego źródła. Są jak odosobnione wyspy i potrzebują pomocy w komunikacji poza sobą. Oracle ma na celu pomoc w komunikacji blockchain poprzez dostarczanie niezmiennych danych poza łańcuchem ze świata zewnętrznego i przenoszenie tych danych do inteligentnych kontraktów w łańcuchu.

  Chociaż może wydawać się, że wyrocznie wykonują wystarczająco prostą pracę, Chainlink i jego konkurenci są niezbędnym elementem technologii dla DeFi i kryptowalut.

  Jak i gdzie mogę teraz kupić kryptowaluty?

  Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych stron do kupowania kryptowalut online. Wystarczy kliknąć dowolny z poniższych linków, aby się zarejestrować. Po zarejestrowaniu możesz wpłacać środki na swoje konto.

  5 prostych kroków do zakupu kryptowalut

  Aby kupić swoją pierwszą kryptowalutę, wykonaj poniższe proste czynności.

  1. Wybierz giełdę. Najlepszym sposobem na zakup kryptowalut jest wymiana kryptowalut. Na giełdzie będziesz mógł wyszukiwać i handlować ogromną biblioteką monet. Skorzystaj z powyższej tabeli, aby zobaczyć nasze sugerowane opcje lub zapoznaj się z naszą sekcją recenzji, aby uzyskać więcej informacji.
  2. Utwórz konto. Po wybraniu giełdy musisz założyć konto, aby korzystać z ich usług. Możesz potrzebować informacji kontaktowych i dowodu tożsamości.
  3. Wpłać środki. Po utworzeniu konta będziesz musiał wpłacić środki do portfela wymiany, aby zacząć kupować monety. W tym celu możesz dokonać przelewu bankowego lub użyć karty kredytowej/debetowej.
  4. Kup kryptowalutę. Wyszukaj symbol kryptowaluty, którą chcesz kupić, a następnie wprowadź liczbę monet, które chcesz kupić.
  5. Zrealizuj swoje zamówienie. Aby potwierdzić transakcję, kliknij przycisk kup. Monety powinny zostać dodane do Twojego portfela giełdowego w ciągu kilku sekund.

  Przed inwestycją w kryptowaluty

  Poniżej przedstawiamy kilka zalet i wad inwestowania w kryptowaluty.

  Korzyści z inwestowania w kryptowaluty

  Kryptowaluty to innowacyjne technologie, które wciąż są w dużej mierze rozwijane i ulepszane. Świat kryptowalut nieustannie się porusza 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zawsze pojawiają się nowe możliwości i nowości do przetworzenia. Przestrzeń jest bardzo ekscytująca i łatwo jest znaleźć społeczności kryptograficzne, które będą częścią tego, czy inwestujesz, czy nie.

  Read more: EXCLUSIVE TOP 7 najlepsze kryptowaluty na wrzesień 2022

  Chociaż nic nie jest gwarantowane, wielu wczesnych inwestorów w kryptowaluty osiągnęło ogromne zwroty ze swoich inwestycji. Jako inwestor będziesz szedł łeb w ramię z firmami inwestycyjnymi i funduszami venture capital, czytając o kryptowalutach, badając kryptowaluty, kupując kryptowaluty i obserwując rozwój swoich ulubionych projektów.

  Inwestowanie w kryptowaluty może być doświadczeniem zmieniającym życie i bardzo łatwo jest stać się aktywnym uczestnikiem tej ekscytującej branży.

  Ryzyko inwestowania w kryptowaluty

  Wielu inwestorów straciło duże kwoty pieniędzy kupując kryptowaluty. Wiadomo, że większość inwestorów jest bardziej skłonna stracić pieniądze niż zarabiać na handlu aktywami, czy to na giełdzie, czy na rynku kryptowalut.

  Rynek kryptowalut jest podatny na dość niszczycielskie awarie i likwidacje. W ciągu jednego dnia w maju 2021 roku w ciągu 24 godzin doszło do likwidacji o łącznej wartości 2,38 miliarda dolarów. We wrześniu 2018 r. oszacowano, że wszystkie kryptowaluty spadły o 80% w stosunku do szczytu w styczniu tego samego roku, więcej niż upadek bańki Dot-com o 78%.

  To ekscytująca przestrzeń, ale też niebezpieczna. Cyfrowy dziki zachód. Zawsze ważne jest, aby sprawdzić każdą monetę przed jej zakupem i znać podstawowe zasady bezpieczeństwa w Internecie, aby uniknąć oszustwa lub wykorzystania.

  Jak mogę znaleźć najlepsze perspektywy kryptowaluty?

  Bycie na bieżąco z wiadomościami kryptograficznymi poprzez śledzenie Invezz, gazet finansowych i od czasu do czasu sprawdzanie stanu rynku kryptowalut to świetne sposoby na znalezienie możliwości inwestycyjnych.

  Zawsze dobrze jest dokładnie zbadać kryptowalutę i przeczytać jej białą księgę lub informacje technologiczne. W ten sposób możesz łatwo dowiedzieć się, czy ten projekt kryptowalutowy nawiązał współpracę z innymi projektami kryptograficznymi i czy te projekty mają własne kryptowaluty.

  Innym sposobem na znalezienie nowych możliwości inwestycyjnych jest przyjrzenie się, jakie monety kupują firmy inwestycyjne i inwestorzy venture capital, i podążanie ich tropem.

  Końcowe przemyślenia

  Przyszłość kryptowalut wydaje się być bardzo obiecująca i pomyślna. We wrześniu 2021 r. Ekwador przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy. Innym krajom zajmie trochę czasu, zanim zrobią podobne ruchy, ale otwartość świata na alternatywne formy waluty stopniowo się poprawia.

  Często zadawane pytania

  Read more: W ktore krypto inwestowac 2022 – Krypto-NFTs

  Source: 🔗