More
  StartKryptowährung NewsJakie są wschodzące kryptowaluty na rok 2022?

  Jakie są wschodzące kryptowaluty na rok 2022?

  Video Jakie są wschodzące kryptowaluty na rok 2022?

  Pobierz w formacie PDF

  Jakie są wschodzące kryptowaluty na rok 2022? Kryptowaluty są uważane za wschodzące, gdy wyniki sugerują, że dana kryptowaluta jest uważana za wschodzącą. Przyjrzyjmy się wschodzącym kryptowalutom na rok 2022 i zobaczmy czy jest to dobry moment na inwestycję.

  W jakie kryptowaluty inwestować 2022?

  Pytanie za milion dolarów: jaką kryptowalutę kupić? Świat kryptowalut stale się rozwija i tak jak stale zmieniają się sposoby inwestowania w kryptowaluty, tak również kryptowaluty ze swoją wysoką płynnością i zmiennością mogą zyskać lub stracić wiele na wartości w ciągu kilku sekund. Początkowo można było inwestować tylko w sprzęt do wydobywania kryptowalut. Następnie powstała możliwość inwestowania poprzez giełdy i brokerów. Dd pewnego czasu mniej lub bardziej możliwe jest inwestowanie poprzez ETF-y, a ostatnio mówi się o prawdziwych ETF-ach na kryptowaluty.

  Dlatego też trudno jest mówić o wynikach kryptowalut, ponieważ bardzo wysoka zmienność jest właśnie powodem, dla którego tak wielu inwestorów się poddaje. Wiadomym jest, że jedni się bogacą, a inni bankrutują. W dzisiejszym wpisie postaramy się przybliżyć najbardziej obiecujące kryptowaluty.

  Warto mieć przegląd tego, co wydaje się być wschodzącymi kryptowalutami w danym momencie, więc oto lista (w przypadkowej kolejności) wschodzących kryptowalut na rok 2022.

  Nowe kryptowaluty 2022

  Sprawdź tutaj, która kryptowaluta wystartuje w tym roku:

  Obiecujące kryptowaluty 2022Zalety

  Binance Coin (BNB)

  Binance Coin, który został założony w 2017 roku przez giełdę Binance. W tym czasie zapewnił sobie pozycję w pierwszej piątce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Binance Smart Chain to protokół oparty na blockchainie, który pozwala wielu blockchainom komunikować się ze sobą. Umożliwia to moneta Binance Coin (BNB), która służy jako główna waluta używana w Binance Smart Chain. Jest ona obecnie używana przez tysiące projektów.

  Read more: 3 kryptowaluty, które wciąż mogą eksplodować w 2022 r

  Biorąc pod uwagę, że Binance jest najpopularniejszą na świecie giełdą kryptowalut, możemy spodziewać się kontynuacji wzrostów BNB. Binance Coin jest obecnie trzecią najbardziej wartościową kryptowalutą, za Bitcoinem i Ethereum, z kapitalizacją 65.5 miliarda dolarów.

  Ethereum (ETH)

  Ethereum jest silną kryptowalutą, która zajęła miejsce głównej globalnej platformy dla inteligentnych kontraktów. Projekt jest drugim najcenniejszym projektem pod względem kapitalizacji rynkowej. Cena 1 ETH niedawno po raz pierwszy przekroczyła próg 4 000 dolarów.

  Ethereum jest kryptowalutą i platformą blockchain, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród koderów. Dzieję się tak ze względu na jej możliwe zastosowania, takie jak tzw. inteligentne kontrakty, które są automatycznie uruchamiane po spełnieniu określonych kryteriów, oraz niezbywalne tokeny (NFT).

  Ethereum odnotował niesamowity wzrost. Od kwietnia 2016 roku do lutego 2022 roku jego wartość wzrosła o prawie 25 000%, wzrastając z około 11 dolarów do ponad 2700 dolarów.

  Cardano (ADA)

  Cardano (ADA) jest szóstą co do wielkości kryptowalutą z kapitalizacją rynkową 35 miliardów dolarów. Ma to być platforma dla zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów, jako platforma blockchain typu proof-of-stake.

  Cardano jest realną alternatywą dla Ethereum, ponieważ oferuje podobne możliwości programowe oraz bardziej wydajny i bezpieczny mechanizm realizacji inteligentnych kontraktów.

  Cardano Clearing Level (CSL) to jednostka rozliczeniowa, która umożliwia użytkownikom natychmiastowy handel ADA z niskimi opłatami.

  Read more: Rynek krypto odmieni świat i kieszenie inwestorów. Prognozy na 2022 rok Grzegorza Kubery

  ADA, kryptowaluta Cardano, w ciągu roku zyskała na wartości z 0,07 euro do około 2 euro, co stanowi cenę trzydziestokrotnie wyższą od jej pierwotnej wartości. Zajmuje obecnie 6 miejsce pod względem kapitalizacji.

  Chainlink (LINK)

  Celem protokołu Chainlink jest połączenie publicznych blockchainów z zewnętrznymi źródłami danych. Stanowiło to problem w momencie jego debiutu w 2014 roku. Zdecentralizowana sieć Chainlink zapewnia odporne na manipulacje dane wejściowe, wyjściowe i obliczeniowe. Umożliwia również zawieranie zaawansowanych inteligentnych kontraktów na dowolnym blockchainie.

  Wartość Link pomnożyła się dziesięciokrotnie między 2020 a 2021 rokiem. Ta wschodząca kryptowaluta jest na dobrej drodze, aby wejść do pierwszej dziesiątki tych o największej kapitalizacji rynkowej.

  Decentraland (MANA)

  Wartość MANA wzrosła w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, po traumatycznym spadku rynku. Ponad 60% inwestorów zarobiło pieniądze po zainwestowaniu w MANA, a około 26% inwestorów straciło pieniądze od tego czasu.

  Popularność MANA wśród inwestorów będzie najprawdopodobniej rosła w miarę jak coraz więcej dużych firm technologicznych będzie wchodziło do Metaverse, biorąc pod uwagę, że jest to jeden z największych tokenów Metaverse.

  Solana (SOL)

  Platforma Solana to infrastruktura blockchain, która pozwala na rozwój i hosting zdecentralizowanych, skalowalnych aplikacji. Solana Project to inicjatywa open-source z siedzibą w Genewie, która obecnie nim zarządza. Blockchain został opracowany przez Solana Labs z San Francisco. Pod względem liczby transakcji, które może obsłużyć, Solana jest zarówno szybsza, jak i tańsza niż konkurencyjne blockchainy, takie jak Ethereum.

  Cel Solany, jakim jest usunięcie wielu nieefektywności charakterystycznych dla Ethereum i zapewnienie tańszej, szybszej metody realizacji inteligentnych kontraktów, jest atrakcyjny dla części branży NFT i zdecentralizowanych finansów (DeFi).

  Polygon (MATIC)

  Read more: Najlepsze kryptowaluty do kupienia w Wrzesień 2022

  Platforma Matic (Polygon) służy jako platforma do tworzenia i łączenia sieci blockchainów kompatybilnych z Ethereum. Polygon obniża koszty transakcji i przyspiesza transakcje w sieci Ethereum.

  Polygon, który był wcześniej znany jako Matic Network, rozpoczął działalność w 2019 roku w celu zwiększenia skalowalności Ethereum. W 2021 r. protokół został przemianowany na „Polygon”, a jego cel został rozszerzony o tworzenie i łączenie blockchainów kompatybilnych z Ethereum.

  Możliwość włączenia Polygona do składu Grayscale to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto się w niego zaopatrzyć. W czerwcu 2021 roku firma Grayscale ogłosiła, że Polygon jest jednym z zasobów cyfrowych, które rozważa dodać do swoich istniejących produktów.

  Wschodzące Kryptowaluty Prognozy

  Prognozy krypowalut są niewątpliwie mieczem obosiecznym. Biorąc pod uwagę naturę kryptowalut, bardzo trudno jest zidentyfikować wschodzące kryptowaluty, ponieważ w momencie, gdy kryptowaluta powstaje i jest notowana, można ją uznać za wschodzącą.

  Biorąc to pod uwagę, staramy się uwzględniać tylko te kryptowaluty, które są w obiegu od minimalnego okresu czasu, oraz przybliżyć nowe kryptowaluty, które już osiągnęły niesamowite wyniki pod względem kapitalizacji rynkowej.

  W jaką kryptowalutę inwestować, zależy od celu inwestycji. Zazwyczaj jest to wybór między wzbogaceniem portfela a handlem, ale również należy zwrócić uwagę na to, która kryptowaluta najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Wszystko, co należy zrobić to zdobyć odpowiednie informacje oraz mądrze zainwestować własne środki.

  Jakie są wschodzące kryptowaluty na rok 2022?

  Pobierz w formacie PDF

  Find more: W ktore krypto inwestowac 2022 – Krypto-NFTs

  Source: 🔗