More
  StartKryptowährung NewsJak kopać kryptowaluty w 2022 | Kompleksowy poradnik - CoinJournal

  Jak kopać kryptowaluty w 2022 | Kompleksowy poradnik – CoinJournal

  Video Jak kopać kryptowaluty w 2022 | Kompleksowy poradnik – CoinJournal

  W tej sekcji szczegółowo omówimy wydobywanie kryptowalut. Naszym celem jest przedstawienie procesu wydobycia w sposób łatwy do zrozumienia i pomoc w uzyskaniu jasnego obrazu roli, jaką górnicy odgrywają w danej sieci. Możesz skorzystać z poniższych informacji, aby wybrać monetę do wydobycia i rozpocząć opłacalne wydobycie.

  Co to jest kopanie kryptowalut?

  Kopanie kryptowalut to proces, w którym sieci blockchain tworzą nowe monety. Mining działa tylko z blockchainami PoW, które wykorzystują różne typy algorytmów. Na przykład sieć Bitcoin opiera się na algorytmie SHA-256, podczas gdy Ethereum wykorzystuje algorytm Ethash.

  Zanim zdecydujesz się na kopanie, musisz zapoznać się z algorytmem kopania, ponieważ wskazuje on na typ sprzętu obsługiwanego w sieci. Podczas gdy niektóre kryptowaluty pozwalają na użycie specjalistycznego sprzętu wydobywczego zwanego ASIC, inne są odporne na ASIC, co umożliwia kopanie za pomocą karty graficznej. Więcej na ten temat podkreślamy w jednej z poniższych sekcji.

  Read more: Jak działa wydobywanie kryptowalut – Jak zarabiać na Blockchain w

  Każdy może zostać górnikiem, o ile ma odpowiedni sprzęt górniczy lub moc obliczeniową potrzebną do wydobycia nowego bloku w sieci.

  W górnictwie specjalne komputery, zwane również górnikami lub węzłami, konkurują, aby rozwiązać trudne problemy matematyczne, szukając wartości, która zidentyfikuje prawidłowy blok. Wartość jest haszem (obliczeniem) zwanym nonce, a czas potrzebny do uzyskania zależy od protokołu. Bitcoin zajmuje około 10 minut, podczas gdy Ethereum potrzebuje około 15 sekund, a Ravencoin ma 1-minutowy czas generowania bloku.

  Gdy górnik jako pierwszy znajdzie wartość, przesyła ją do sieci. Zdecentralizowany charakter procesu wymaga, aby większość górników zweryfikowała blok przed dodaniem go do łańcucha bloków. Zwycięski górnik otrzymuje nagrodę blokową, która wprowadza do obiegu nowe monety kryptowaluty.

  Dlaczego górnicy kryptowalut są ważni?

  Z powyższej sekcji jasno wynika, że górnicy odgrywają dużą rolę w każdej sieci blockchain PoW. To nie tylko weryfikacja transakcji; ich rola ma duży wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa i aktywności sieci przez cały czas.

  Read more: Kopanie kryptowalut to szereg wyzwań, wątpliwości i ogromne ryzyko. Czy to się ciągle opłaca?

  Jak górnicy to robią? Podczas weryfikacji transakcji dokładają należytej staranności, gwarantując, że żaden blok nie może zostać dwukrotnie dodany do łańcucha bloków. Krótko mówiąc, rozwiązują problem podwójnych wydatków.

  Blockchainy znacznie ułatwiają zapobieganie temu problemowi. Technologia leżąca u podstaw kryptowalut nadaje znaczniki czasu dla każdej grupy transakcji przed rozesłaniem ich do węzłów. Każdy blok ma również hash, który zawiera znacznik czasu poprzedniego bloku, co utrudnia węzłom dwukrotne wysłanie transakcji.

  Aby zagwarantować wyższy poziom bezpieczeństwa, górnicy weryfikują i weryfikują transakcje, zanim zostaną formalnie uznane za część stale rozwijającego się łańcucha bloków.

  Górnicy zabezpieczają również sieć, poświęcając swoją moc obliczeniową na blockchain. Należy pamiętać, że liczba osób (górników) w sieci jest również istotna dla jej bezpieczeństwa. W szczególności, gdy liczba górników wzrasta, sieć cieszy się wyższym hashrate. Wyższy hashrate sieci oznacza, że istnieją odpowiednio aktywni decydenci, którzy mogą zapobiec wszelkim zagrożeniom dla bezpieczeństwa w sieci.

  Ograniczenia kopania kryptowalut

  Read more: Kopalnie kryptowalut — działanie i uczestnicy. Czy to się opłaca?

  Jak wspomniano powyżej, wszystkie sieci Proof of Work używają koparek do przetwarzania transakcji i zabezpieczania sieci. Jednak różne sieci różnie podchodzą do tego krytycznego komponentu, z pewnymi ograniczeniami, o których być może trzeba będzie pamiętać, zanim zdecydujesz się wydobyć daną monetę.

  Pierwsze ograniczenie dotyczy podaży monet i sposobu, w jaki monety te są wprowadzane do obiegu poprzez wydobycie.

  Niektóre monety mają sztywny zapas, co oznacza, że istnieje stała liczba monet, która kiedykolwiek będzie istnieć. Na przykład Bitcoin ma stałą podaż 21 milionów BTC, która jest również kopiowana przez wiele forków Bitcoina. Litecoin jest ustalony na 84 miliony; podczas gdy Ethereum Classic ma mieć stałą podaż 210 700 000 ETC. Inne, takie jak Electroneum i Ravencoin, ograniczyły swoją całkowitą podaż do 21 miliardów monet.

  Ponieważ niektórzy górnicy mogą używać lepszych urządzeń wydobywczych, aby uzyskać maksymalne zyski, ograniczenie podaży monet i zmniejszenie o połowę nagród za blok ma również na celu stworzenie trudności w wydobyciu. Oznacza to, że podaż monet pozostaje ograniczona pomimo wydajności maszyn górniczych i liczby osób dołączających do sieci.

  Find more: Jak kopac krypto – Krypto-NFTs

  Source: 🔗