More
  StartKryptowährung NewsJak i gdzie kupić kryptowaluty kartą płatniczą?

  Jak i gdzie kupić kryptowaluty kartą płatniczą?

  Video Jak i gdzie kupić kryptowaluty kartą płatniczą?

  Obecnie najwygodniejszą i najbezpieczniejszą formą nabywania kryptowalut, jest ich zakup za pomocą karty płatniczej. Istnieją również alternatywne możliwości, takie jak przelew bankowy czy płatności przez strony trzecie. My jednak, skupimy się wspomnianych kartach, dzięki którym w natychmiastowy sposób jesteśmy w stanie zasilić nasze giełdowe saldo.

  Na ten moment, zarówno giełda Binance, jak i polski BitBay, honoruje tylko płatności od VISA i Mastercard. Oznacza to, że nie zasilimy swojego salda za pośrednictwem dostawców, takich jak American Express, Japan Credit Bureau czy Diners Club. W tym artykule wyjaśnimy, jak kupić kryptowaluty kartą płatniczą lub kredytową. Zapraszamy zatem do zapoznania się z jego dalszą częścią.

  Jak kupić kryptowaluty kartą płatniczą?

  Zanim przejdziemy do zakupu kryptowalut, podstawową kwestią, jest zapewnienie wystarczającej ilości środków na koncie do którego podpięta jest karta, bądź wystarczającego limitu, w przypadku karty kredytowej. Warto również sprawdzić, czy nasza karta z biegiem czasu nie straciła daty ważności. Najbardziej rekomendowanymi przez nas platformami, na których kupimy kryptowaluty z wykorzystaniem karty płatniczej, są giełdy BitBay i Binance.

  Read more: Kryptokarty se štědrým cashbackem. Která je lepší? Binance Card nebo Crypto.com?

  W celu zakupu interesujących nas kryptowalut, obaj dostawcy wymagają założenia darmowego konta oraz weryfikacji swoich danych osobowych. Linki, które przeniosą nas bezpośrednio do stron rejestracji znajdziemy tutaj >>BitBay<< / >>Binance<<. W przypadku obu giełd, wymagane będą fotografie naszego dokumentu tożsamości, dokument potwierdzający adres naszego zamieszkania oraz zdjęcie naszej twarzy. Skoro wiemy już, gdzie kupić kryptowaluty kartą płatniczą / kredytową, możemy przejść do dalszej części poradnika.

  Bitbay

  FirmaOfertaInformacje dodatkoweSzczegóły RECENZJA ZONDA (BITBAY)Rok założenia: 2014 Waluty FIAT: PLN, EUR, USD, GBP Język polski: TAK Ilość kryptowalut: ponad 40+ Giełda o polskich korzeniach + Darmowe wpłatyZałóż Konto Poradnik: zakup kryptowalut krok po kroku na giełdzie Zonda (Bitbay)

  Zaczniemy od polskiej platformy BitBay. Kiedy założyliśmy już konto i zweryfikowaliśmy swoje dane, możemy przejść do zasilenia naszego portfela za pomocą karty płatniczej lub kredytowej. Logujemy się do giełdy przy pomocy przeglądarkowej wersji strony, następnie, w bocznym menu ulokowanym po lewej stronie, odszukujemy zakładkę Portfele. Klikamy w nią. Kolejną czynnością jakiej się podejmiemy, jest odszukanie waluty PLN na widocznej liście walut. Z dwóch możliwych do wyboru opcji, wybieramy interesującą nas – Karta płatnicza.

  Okno wpłaty PLN na BitBay

  Kiedy uda nam się zasilić konto, możemy przejść do zakupu interesującej nas kryptowaluty. Szczegółowy poradnik, jak kupować tokeny na giełdzie BitBay, znajdziemy pod tym >>linkiem<<.

  Binance

  FirmaOfertaInformacje dodatkoweSzczegóły RECENZJA BINANCERok założenia: 2017 Waluty FIAT: EUR, USD, GBP Język polski: TAK Ilość kryptowalut: ponad 60010% zniżka na prowizje + Brak potrzeby weryfikacji konta (przy transakcjach krypto-krypto) + Darmowe wpłaty + Zakup krypto za PLN (przy użyciu karty płatniczej) Inwestuj z dźwignią do 125xZałóż Konto Poradnik: zakup kryptowalut krok po kroku na giełdzie Binance

  Następną platformą jaką omówimy, jest azjatycka giełda Binance. Kiedy nasze konto jest już aktywne i zweryfikowane, możemy przejść do drugiego etapu, który przybliży nas do zakupu pożądanych coinów. Zatem możemy zalogować się do przeglądarkowej wersji platformy. W lewym, górnym rogu, znajdziemy pasek menu w którym naszym zadaniem będzie wybór zakładki Kup Kryptowaluty. Po najechaniu na nią kursorem, wysunie się lista dostępnych opcji, z których wybierzemy Karta kredytowa / debetowa. Należy również zwrócić uwagę, aby przy opcji Zapłać przez, zaznaczona była polska złotówka.

  Zakładka Kup Kryptowaluty na giełdzie Binance

  Read more: Bitcoin karty – Jak platit kryptem v každém obchodě?

  Po załadowaniu się nowego interfejsu, ukaże się nam okno Kup za Pomocą Karty Kredytowej / Debetowej. W górnym oknie oznaczonym jako Wydaj, wpisujemy ilość złotówek, którą chcemy wydać na interesujące nas tokeny. Oczywiście przy zaznaczonej wartości PLN. W polu poniżej, wybieramy interesującą nas cyfrową walutę.

  Niestety w procesie bezpośredniego zakupu, jesteśmy w stanie nabyć tylko niewielką część z oferowanych przez giełdę kryptowalut. Są to Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Tether (USDT), Ripple (XRP), Tezos (XTZ), Zcash (ZEC) i Zilliqa (ZIL).

  Po zaznaczeniu wybranego coina, jego ilość wyliczy się automatycznie, na podstawie przedstawionej przez nas wyżej wartości w złotówkach. Klikamy Kontynuuj i uzupełniamy dane karty. Po zaakceptowaniu transakcji przez bank, środki z naszej karty zostaną pobrane, a nasz giełdowy portfel zasilony odpowiednią ilością kryptowaluty.

  Wpłata PLN na Binance

  Read more: Najlepsze karty kryptowalutowe w 2022 – BeInCrypto Polska

  Kiedy jednak wśród powyższych tokenów nie odnajdziemy interesującego nas projektu, który jest dostępny na platformie Binance, sugerujemy zakupić wyżej wymienionym sposobem wirtualnego dolara (USDT). Opierając się na tej metodzie, wykorzystamy go jako walutę pośredniczącą w zakupie pożądanej przez nas docelowej kryptowaluty.

  Wskazówka: Zdecydowaną większość coinów można zakupić w sugerowanej przez nas parze z USDT, jeśli jednak występuje ona w parze z inną wyżej wymienioną wirtualną walutą, na przykład /BTC, postępujemy w analogiczny sposób.

  Kiedy USDT pojawią się już na naszym giełdowym koncie, możemy przejść do zakupu kryptowaluty. Szczegółowe instrukcje co do tego, w jaki sposób możemy nabyć dowolne tokeny posiadając już na naszym koncie USDT, opisaliśmy w artykule do którego link znajdziemy >>tutaj<<.

  Życzymy nieprzerwanej hossy i udanych inwestycji na wszystkich rynkach kryptowalutowych.

  Read more: Krypto karta – Krypto-NFTs

  Source: 🔗