More
  StartKryptowährung NewsJak działa wydobywanie kryptowalut - Jak zarabiać na Blockchain w

  Jak działa wydobywanie kryptowalut – Jak zarabiać na Blockchain w

  Video Jak działa wydobywanie kryptowalut – Jak zarabiać na Blockchain w

  Wydobywanie kryptowalut to wydobywanie kryptowalut przy użyciu ich mocy obliczeniowej. Kriptovalūta zabezpiecza całą swoją sieć za pomocą kryptografii, a ważnym elementem zapewnienia integralności łańcucha bloków jest wykorzystanie jak największej mocy obliczeniowej do weryfikacji transakcji, które odbywają się na łańcuchu bloków, umożliwiając użytkownikom walkę o rozwiązanie zadań kryptograficznych.

  Wydobywanie kryptowalut wykorzystuje moc obliczeniową

  W praktyce wydobywanie kryptowalut działa poprzez uruchomienie programu komputerowego na twoim komputerze. Następnie używasz procesora lub karty graficznej do rozwiązywania zadań kryptograficznych i w ten sposób pomagasz w obsłudze łańcucha bloków. Jednocześnie ci, którzy poprawnie rozwiążą zadania kryptograficzne, otrzymują nagrodę w postaci kryptowaluty i tak działa kopanie kryptowalut. W 2019 roku ci, którzy rozwiążą zadanie na blockchainie Bitcoina, otrzymają 12,5 BTC (około 500 000 NOK), ale wartość nagrody będzie stopniowo zmniejszać się o połowę, gdy sieć rozwiąże określoną liczbę bloków .

  Kiedy kryptowaluta była nowa, można było naprawdę zarobić przyzwoity grosz, używając zwykłego komputera, ale im więcej kopalni, tym mniejszy kawałek tortu staje się dla każdego. Obecnie z kopania można uzyskać bardzo niewiele kryptowalut, a ci, którzy to robią, często używają profesjonalnych koparek ASIC do rozwiązywania zadań kryptograficznych. Maszyny te są specjalnie zaprojektowane do rozwiązywania zadań kryptograficznych Bitcoina i są drogie w zakupie, a maszyna może szybko kosztować kilka tysięcy dolarów.

  Wymaga dużych inwestycji, aby zarobić dużo pieniędzy

  Pomimo tego, że prawie niemożliwe jest zarobienie dużych pieniędzy na kryptowalucie bez inwestowania dużych sum, nadal możesz kopać na swoim komputerze, aby otrzymać drobną resztę. Jeśli nic więcej, to fajny sposób na zdobycie pieniędzy za nic. Jeśli chcesz trochę pieniędzy, powinieneś rozważyć wydobycie kryptowaluty innej niż Bitcoin, a strony takie jak whattomine.com są dobrym punktem wyjścia do znalezienia kryptowaluty, która jest najbardziej opłacalna do wydobycia w danym dniu. Ethereum jest często dobrym wyborem, ponieważ jest chroniony przed górnikami ASIC, więc profesjonalni górnicy Bitcoin nie mogą łatwo kopać Ethereum.

  Jeśli chcesz zacząć wydobywać kryptowaluty za pomocą komputera, potrzebujesz programu, który rozwiąże zadania za Ciebie. Dokładnie jakiego programu użyć, zależy od tego, którą kryptowalutę kopać, ale jeśli zamierzasz kopać Ethereum, Ethminer jest dobrym programem. Inną dobrą opcją jest Claymore Dual Miner. Rozpoczęcie prawdziwego kopania kryptowalut wymaga wiele wysiłku, ale poświęć kilka godzin na czytanie o różnych funkcjach programu, a prawdopodobnie będziesz w stanie wydobyć je na swoim komputerze.

  Polecane karty graficzne do kopania

  • Nvidia RTX 3090 .
  • Nvidia RTX 3080.
  • AMD RX 6900 XT .
  • Nvidia RTX 3070 .

  Należy powiedzieć, że kopanie kryptowalut to bardzo skomplikowany temat, którego zrozumienie zajmuje dużo czasu, ale na szczęście nie musisz rozumieć, jak wszystko działa, o ile możesz uruchomić górnika na swoim komputerze.

  Pool Mining – tańsza opcja

  Wydobywanie puli to forma kopania kryptowalut, w której dostarczasz moc obliczeniową. Następnie otrzymasz część (na przykład) Bitcoina, która odpowiada udziałowi, który wniosłeś w moc obliczeniową. Była to metoda bardzo popularna w przeszłości, która wciąż ma coś do zaoferowania. Jest kilku graczy, którzy oferują Pool Mining, gdzie możesz zbyć dywidendę za pośrednictwem rynku.

  Czy opłaca się kopać kryptowaluty?

  Jest wiele za rogiem, jeśli chodzi o kopanie kryptowalut, a przy dzisiejszym rynku jest to bardzo nieopłacalne, szczególnie w Polija , gdzie jest droga energia elektryczna. Możesz wykreślić ceny energii elektrycznej za pomocą kalkulatora wydobywczego mycryptobuddy.com , aby zobaczyć, kiedy i czy pójdziesz na minus, ale z norweskimi cenami energii elektrycznej możesz prawie liczyć na to, że zawsze będzie na minusie.

  Energia elektryczna, która jest „marnowana” na wydobycie, zamieniana jest na ciepło, więc w pewnym sensie górnik może w zimie funkcjonować jako porządny grzejnik i prawdopodobnie jedyny, który zarabia na tobie. Jeśli nie możesz znaleźć sensownego sposobu na wykorzystanie ciepła, wydobycie w Polija będzie projektem czysto stratnym prawie bez względu na to, co zrobisz, a o wiele rozsądniej jest zainwestować pieniądze w zakup kryptowaluty zamiast kupować kopalnie.

  Om forfatteren

  Read more: Jak kopac krypto – Krypto-NFTs

  Source: 🔗