More
  StartKryptowährung NewsEXCLUSIVE TOP 10 najlepsze kryptowaluty na wrzesień 2021

  EXCLUSIVE TOP 10 najlepsze kryptowaluty na wrzesień 2021

  Cardano (ADA)

  • Obecna cena: 3,03 USD
  • Kapitalizacja rynkowa: 91 mld USD
  • Pozycja w rankingu: 3

  Zestawienie TOP 10 najlepsze kryptowaluty w tym miesiącu otwiera Cardano. Projekt został założony w 2017 roku przez Charlesa Hoskinsona, który jest również współzałożycielem Ethereum (ETH). Jest to platforma Proof-of-Stake, której natywnym tokenem jest ADA. Jest to jedna z największych platform blockchain, która wykorzystuje Proof-of-Stake zamiast konsensusu Proof-of-Work.

  Sieć testowa Alonzo została uruchomiona w maju, a hard fork ma nastąpić 12 września. Pozwoli to na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (dApps) na blockchainie, potencjalnie czyniąc go konkurentem dla Ethereum.

  Szczyt Cardano odbędzie się 25 września. W jego ramach odbędzie się siedem wydarzeń i 20 lokalnych spotkań.

  ADA rośnie od czasu, gdy w dniu 20 lipca odnotowała dołek na poziomie 1,02 USD. Do tej pory osiągnęła nowy rekord wszech czasów (ATH) na poziomie 3,08 USD w dniu 2 września.

  W tym tygodniu sieć będzie testować swój nowy konwerter ERC-20 podczas uruchomienia nowej testnetu.

  Jeśli ADA będzie kontynuować ruch w górę, to następny opór będzie na poziomie 3,34 USD, czyli w obszarze oporu 1,61 zewnętrznego zniesienia Fib.

  EXCLUSIVE TOP 10 najlepsze kryptowaluty na wrzesień 2021
  Wykres ADA dzięki Tradingview

  Kava.io (KAVA)

  • Obecna cena: 8,10 USD
  • Kapitalizacja rynkowa: 642 mln USD
  • Pozycja w rankingu: 112

  Kava.io jest zdecentralizowaną platformą finansową (DeFi). Jej trzy główne przypadki użycia to umożliwienie użytkownikom inwestowania, zarabiania i pożyczania swoich aktywów. Jednym z jej wyróżników na tle konkurencji jest fakt, że obsługuje aktywa cross-chain. KAVA również dołącza do rankingu TOP 10 najlepsze kryptowaluty we wrześniu.

  Po wypuszczeniu nowej sieci testowej w dniu 28 lipca, oczekuje się, że mainnet zostanie uruchomiony we wrześniu.

  Tuż przed tym, KAVASwap został już uruchomiony w dniu 1 września. Jest to hub płynności, który łączy DeFi, blockchains i usługi finansowe.

  KAVA porusza się w górę od czasu wybicia z opadającej linii oporu 24 lipca. W dniu 22 sierpnia kryptowaluta osiągnęła nowy ATH.

  Po potwierdzeniu obszaru wsparcia horyzontalnego na 7,30 USD w dniu 27 sierpnia, rozpoczął się kolejny ruch w górę. Dotarł on do nowego ATH na poziomie 9,21 USD trzy dni później.

  Ani MACD, ani RSI nie wykazują żadnych wyraźnych oznak słabości.

  Następny opór znajduje się na poziomie 11,90 USD.

  Wykres KAVA dzięki Tradingview

  Zilliqa (ZIL)

  • Obecna cena: 0,113 USD
  • Kapitalizacja rynkowa: 1,256 mld USD
  • Pozycja w rankingu: 81

  Read more: 10 kryptowalut, które mogą wejść do mainstreamu w 2021

  Zilliqa jest publicznym blockchainem, który ma zdolność do finalizowania tysięcy transakcji na sekundę. Robi to dzięki zastosowaniu techniki shardingu, która pomaga rozwiązać problem skalowalności. Ponadto, platforma Zilliqa jest miejscem rozwijania licznych dApps, a także pozwala na yield farming i staking.

  ZIL zakończyła modernizację sieci w dniu 1 września. Aktualizacja znacznie poprawia wydajność sieci w różnych obszarach, m.in.:

  • Czyszczenie pamięci
  • Stabilność sieci
  • Obsługa zgłaszania Proof-of-Work
  • Synchronizacja węzłów

  ZIL jest konsekwentnie odrzucana przez obszar oporu przy 0,115 USD od dnia 14 sierpnia. Odrzucenie zostało połączone z niedźwiedzią dywergencją na RSI i MACD. Dodatkowo ZIL wydaje się załamywać z rosnącej linii wsparcia.

  Dlatego też możliwe jest, że altcoin będzie kontynuował spadek w krótkim terminie w kierunku 0,085 USD przed potencjalnym wybiciem.

  EXCLUSIVE TOP 10 najlepsze kryptowaluty na wrzesień 2021
  Wykres ZIL dzięki Tradingview

  ICON (ICX)

  • Obecna cena: 1,43 USD
  • Kapitalizacja rynkowa: 927,258 mln USD
  • Pozycja w rankingu: 100

  Kolejnym altcoinem w rankingu TOP 10 najlepsze kryptowaluty jest ICON. Jest to protokół blockchain, który jest używany głównie do dApps. Główny nacisk kładzie on na interoperacyjność. Dlatego pomaga różnym blockchainom działać ze sobą. Platforma wykorzystuje swoją rodzimą kryptowalutę, ICX, która jest w stanie uruchomić smart kontrakty. Ponadto wykorzystuje nowatorski protokół o nazwie delegowany Proof-of-Contribution.

  Airdrop społecznościowy będzie trwał od 31 sierpnia do 25 września. Zapewni ona tokeny OMM różnym użytkownikom blockchaina ICON, a dokładniej tym, którzy zapewnili płynność i aktywnie głosowali.

  ICX wzrastał wzdłuż wznoszącej się linii wsparcia od 20 lipca i osiągnął szczyt 1,61 USD w dniu 23 sierpnia.

  Jednak po raz kolejny spadł z powrotem do linii wsparcia. Dodatkowo, MACD i RSI są niedźwiedzie.

  Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 1,13 USD, a następny opór na poziomie 1,95 USD.

  EXCLUSIVE TOP 10 najlepsze kryptowaluty na wrzesień 2021
  Wykres ICX dzięki Tradingview

  Terra (LUNA)

  • Obecna cena: 32,32 USD
  • Kapitalizacja rynkowa: 13,54 mld USD
  • Pozycja w rankingu: 13

  Terra jest blockchainem, który wykorzystuje stablecoiny do zasilania globalnych systemów płatności. Dlatego ma na celu połączenie stabilności walut fiat z szybkością i decentralizacją kryptowalut. Rodzimym tokenem jest LUNA, który jest używany do utrzymywania ceny stablecoinów w blockchainie. Ponadto jest on używany do głosowania w propozycjach dotyczących zarządzania.

  Po uruchomieniu sieci testowej w dniu 13 sierpnia, aktualizacja sieci głównej Columbus-5 zostanie uruchomiona w dniu 9 września. Zapewni ona liczne usprawnienia, które obejmują opłaty za zamianę dywidend zamiast ich spalania, w celu zwiększenia rentowności stawek. Oprócz tego, zoptymalizuje wydajność gazu w procesach głosowania.

  LUNA porusza się w górę od czasu wybicia z opadającej linii oporu 1 sierpnia. W dniu 29 sierpnia osiągnęła ATH na poziomie 36,89 USD. Cel ten został osiągnięty tuż powyżej poziomu oporu przy zewnętrznym zniesieniu 1,61 Fib.

  Zarówno na MACD jak i RSI formuje się niedźwiedzia dywergencja, co jest oznaką potencjalnego odwrócenia trendu.

  Następny obszar oporu znajduje się na poziomie 52,50 USD. Celem jest poziom oporu przy zewnętrznym zniesieniu 2,61 Fib.

  Wykres LUNA dzięki Tradingview

  Coti Network (COTI)

  • Obecna cena: 0,341 USD
  • Kapitalizacja rynkowa: 274 mln USD
  • Pozycja w rankingu: 169

  Read more: Inwestycja w Bitcoin i kryptowaluty 2022 – Opinie i poradnik

  W środku stawki rankingu TOP 10 najlepsze kryptowaluty znajduje się COTI. Jest to platforma blockchain, która koncentruje się na umożliwieniu użytkownikom tworzenia własnych systemów płatności. Wykorzystuje nowatorski algorytm konsensusu o nazwie “Trustchain”. Algorytm ten opiera się na uczeniu maszynowym i pozwala na przetwarzanie ponad 100 000 transakcji na sekundę.

  COTI rozpocznie od wdrożenia smart kontraktów on-chain we wrześniu. W przeciwieństwie do wielu innych projektów blockchain, które wykonują smart kontrakty off-chain, COTI zapewni w pełni zdecentralizowane wykonanie on-chain dla swoich smart kontraktów. Podczas gdy smart kontrakty zostaną wdrożone we wrześniu, to możliwość ich zastosowania w infrastrukturze COTI powinna pojawić się pod koniec trzeciego kwartału.

  COTI wybił się z długoterminowego równoległego kanału zniżkującego w dniu 25 sierpnia i tego samego dnia osiągnął szczyt na poziomie 0,49 USD, wzrastając o całe 48%.

  Jednakże, został odrzucony przez poziom oporu przy zniesieniu 0,786 Fib i od tego czasu porusza się w dół.

  EXCLUSIVE TOP 10 najlepsze kryptowaluty na wrzesień 2021
  Wykres COTI dzięki Tradingview

  IOST (IOST)

  • Obecna cena: 0,045 USD
  • Kapitalizacja rynkowa: 668 mln USD
  • Pozycja w rankingu: 114

  IOST jest niezwykle szybką zdecentralizowaną siecią blockchain. Wykorzystuje ona własne portfele i węzły. Ponadto, wykorzystuje nowatorski protokół konsensusu zwany “Proof-of-Believability”. Natywnym tokenem dla sieci jest IOST.

  Sieć wprowadza również różne innowacyjne technologie, takie jak Efficient Distributed Sharding, Atomix i bloki Micro State.

  Trzeci kwartał 2021 roku przyniesie nową aktualizację mainnetu. Sieć współpracuje z zespołami globalnymi i mobilnymi w celu zwiększenia użyteczności. Wreszcie, wprowadzi nowy rynek niewymienialnych tokenów (NFT).

  IOST wybił się z równoległego kanału wzrostowego w dniu 11 sierpnia i powrócił, aby zatwierdzić go jako wsparcie w dniu 20 sierpnia (zielona ikona).

  Do tej pory osiągnął szczyt na poziomie 0,048 USD w dniu 25 sierpnia.

  Jednak nie udało się odzyskać horyzontalnego obszaru oporu na 0,045 USD i od tego czasu altcoin porusza się w dół.

  Jest to potencjalnie powrót do potwierdzenia linii oporu kanału jako wsparcia po raz kolejny. Linia ta zbiega się również z poziomem wsparcia przy zniesieniu 0,5 Fib.

  EXCLUSIVE TOP 10 najlepsze kryptowaluty na wrzesień 2021
  Wykres IOST dzięki Tradingview

  Zeroswap (ZEE)

  • Obecna cena: 0,379 USD
  • Kapitalizacja rynkowa: 15 mln USD
  • Pozycja w rankingu: 785

  Zeroswap jest zdecentralizowanym protokołem agregatora giełdowego. Oznacza to, że nagradza użytkowników za dokonywanie transakcji on-chain i zapewnia płynność zdecentralizowanym giełdom.

  Obecnie oferuje wsparcie dla różnych łańcuchów, takich jak Ethereum, Binance Smart Chain i Polkadot. Rodzimym tokenem dla tego protokołu jest ZEE.

  Trzeci kwartał 2021 roku przyniesie liczne nowe aktualizacje, takie jak:

  • Nowy moduł zarządzania
  • Aplikacja mobilna Zeroswap
  • Nowy most dla PolkaDot, AVA i Elrond

  Read more: W jakie kryptowaluty inwestować w 2021 – Bitcan

  W dniu 20 lipca ZEE rozpoczął ruch w górę, który trwał do 23 sierpnia, prowadząc do szczytu na poziomie 0,56 USD. ZEE spada od tego czasu i jest notowany tuż powyżej obszaru wsparcia 0,262 USD, który jest poziomem wsparcia zniesienia 0,618 Fib.

  Tak długo, jak altcoin handluje powyżej tego poziomu, bycza struktura pozostaje nienaruszona.

  Ani RSI, ani MACD nie dają żadnego wglądu w przyszły kierunek trendu, ponieważ oba zapewniają neutralny odczyt.

  Wykres ZEE dzięki Tradingview

  Beam (BEAM)

  • Obecna cena: 0,69 USD
  • Kapitalizacja rynkowa: 64,15 mln USD
  • Pozycja w rankingu: 498

  Beam jest poufną platformą kryptowalutową, której główną zaletą jest prywatność. Korzysta z dwóch różnych mechanizmów w celu zapewnienia bezpiecznych i anonimowych transakcji. Protokoły te to Mimblewimble i LelantusMW.

  Platforma nie wymaga pośredników w celu weryfikacji transakcji między dwiema stronami. Natywnym tokenem dla platformy jest BEAM.

  W trzecim kwartale Beam odświeży książkę adresową, aby znacznie ją uprościć. Ponadto doda nowy portfel internetowy i umożliwi poufną wymianę aktywów.

  BEAM od 20 lipca rósł wzdłuż rosnącej linii wsparcia. Jednak w dniu 26 sierpnia załamał się z niej i od tego czasu porusza się w dół.

  Najbliższe poziomy wsparcia znajdują się pomiędzy 0,526 a 0,583 USD. Są to poziomy wsparcia przedziału zniesienia 0,5-0,618 Fib.

  EXCLUSIVE TOP 10 najlepsze kryptowaluty na wrzesień 2021
  Wykres BEAM dzięki Tradingview

  Dock (DOCK)

  • Obecna cena: 0,112 USD
  • Kapitalizacja rynkowa: 69 mln USD
  • Pozycja w rankingu: 471

  DOCK zamyka nasze zestawienia TOP 10 najlepsze kryptowaluty w tym miesiącu. Jest to platforma blockchain, która ma na celu zapewnienie firmom prostej metody prezentacji i weryfikacji transakcji cyfrowych. Platforma koncentruje się na rozwiązywaniu kluczowych problemów związanych z tym, jak dane są wykorzystywane, przechwytywane i udostępniane.

  Rodzimym tokenem dla platformy jest DOCK, który pozwala użytkownikom głosować nad tym, jak wykorzystywana jest sieć główna.

  Nowy mainnet zostanie uruchomiony we wrześniu 2021 roku.

  DOCK próbuje wybić się z horyzontalnego obszaru oporu przy 0,107 USD. Co więcej, potencjalnie podąża za wznoszącą się linią wsparcia, co z kolei stworzyłoby trójkąt zwyżkujący.

  Zarówno MACD jak i RSI są bycze. Wybicie mogłoby poprowadzić DOCK w kierunku obszaru oporu na 0,145 USD.

  EXCLUSIVE TOP 10 najlepsze kryptowaluty na wrzesień 2021
  Wykres DOCK dzięki Tradingview

  Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

  Read more: W jakie krypto inwestowac 2021 – Krypto-NFTs

  Source: 🔗