More
  StartKryptowährung News5 kryptowalut, które eksplodują w 2022 r. To nie bitcoin, ani dogecoin

  5 kryptowalut, które eksplodują w 2022 r. To nie bitcoin, ani dogecoin

  Video 5 kryptowalut, które eksplodują w 2022 r. To nie bitcoin, ani dogecoin

  Rynek kryptowalut był bardzo niestabilny i pełen zwrotów akcji w 2021 r., roku, w którym nastąpiła również eksplozja przyjęcia wirtualnych walut jako inwestycji zarówno przez osoby fizyczne, jak i instytucje, a nawet kraje. Bitcoin bezsprzecznie pozostaje najważniejszą kryptowalutą, a jego kapitalizacja stanowi ponad 40% rynku. Jednak BTC był daleko od najlepiej prosperujących kryptowalut w ubiegłym roku, gdy kilka altcoinów przyćmiło królową wirtualnych walut. Poniżej przedstawiamy pięć kryptowalut poza bitcoinem, które warto utrzymać na radarze przez następny rok.

  • W roku 2022 powinna nastąpić poważna aktualizacja sieci Ethereum 2.0, która rozwiąże największy problem, czyli szybkość transakcji
  • MANA, kryptowaluta używana w metaświecie decentraland, odnotowała błyskawiczny wzrost po ogłoszeniach Facebooka
  • Solana jest często wymieniana jako najsilniejszy i najpoważniejszy pretendent do zajęcia pozycji ethereum
  • IOTA otrzymała wsparcie od Dell Technologies na początku tego roku – partnerstwo, znane jako Project Alvarium
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

  Ethereum: uruchomienie ETH 2.0 może wszystko zmienić

  Chociaż ETH jest często krytykowany za przeciążenie sieci, które skutkuje długimi czasami transferu i/lub wygórowanymi opłatami, ethereum trudno zignorować. Jest to druga co do wielkości kryptowaluta na rynku, zaraz za bitcoinem. Co najważniejsze, ethereum pozostaje preferowaną siecią dla wielu projektów kryptowalutowych. Rzeczywiście, niezależnie od tego, czy chodzi o DeFi, czy NFT, ETH jest często dominującą platformą. Na przykład ponad 90% transakcji NFT odbywa się na ETH.

  Ponadto w roku 2022 powinna nastąpić poważna aktualizacja sieci, a mianowicie Ethereum 2.0, która rozwiąże największy problem stojący przed ETH, czyli szybkość transakcji. ETH 2.0 zwiększy przepustowość sieci z około 30 transakcji na sekundę do 100 000, głównie dzięki przejściu na metodę walidacji „proof-of-stake”, która eliminuje żmudną metodę walidacji polegającą na skomplikowanych obliczeniach. To również znacznie zmniejszy zużycie energii w sieci, co jest kluczowym punktem, ponieważ inwestorzy na całym świecie są obecnie zaniepokojeni wpływem swoich inwestycji na środowisko.

  Decentraland: Idealne krypto do postawienia na metaverse

  Read more: Rynek krypto odmieni świat i kieszenie inwestorów. Prognozy na 2022 rok Grzegorza Kubery

  Meta, wcześniej znana jako Facebook, uruchomiła nową strategię skoncentrowaną na stworzeniu metawersu. To zwróciło uwagę na kilka kryptowalut, które nie czekały, aż Mark Zuckerberg wdroży tę koncepcję w życie. Jednym z najważniejszych z nich jest bez wątpienia decentraland, który jest w pełni funkcjonalnym metawersem, w którym można kupować nieruchomości i uczestniczyć w grach lub innych doświadczeniach online.

  MANA, kryptowaluta używana w metaświecie decentraland, odnotowała błyskawiczny wzrost po ogłoszeniach Facebooka, a następnie skorygowała znaczną część swoich zysków w późniejszym ruchu. Jednak gdy opadnie kurz, zainteresowanie inwestorów metawersem prawdopodobnie utrzyma się, a nawet wzrośnie, a decentraland prawdopodobnie będzie jedną z najlepszych kryptowalut, która wykorzysta ten trend.

  Solana: najpoważniejszy konkurent ethereum

  Wady sieci Ethereum doprowadziły do ​​powstania określonej klasy kryptowalut, które wykazują podobną funkcjonalność, jednocześnie korygując kilka głównych wad ETH. Solana jest często wymieniana jako najsilniejszy i najpoważniejszy pretendent do zajęcia pozycji ethereum.

  Solana podkreśla swoje ogromne możliwości przetwarzania transakcji. W tej chwili ethereum może przetwarzać tylko kilkadziesiąt transakcji na sekundę i chociaż ETH 2.0 ostatecznie rozwiąże ten problem, solana przedstawia natychmiastową alternatywę, która jest szczególnie wydajna, ponieważ sieć jest obecnie w stanie przetwarzać 50 000 transakcji na sekundę. Solana jest również nieoczekiwanym kandydatem w walce o udział w rynku NFT i okazuje się być silnym przeciwnikiem dla ETH.

  IOTA: Krypto specjalizujące się w IoT i partner firmy Dell

  Read more: Jakie są wschodzące kryptowaluty na rok 2022?

  W przeciwieństwie do pierwszych trzech kryptowalut wspomnianych w tym artykule, IOTA rzadko pojawiała się w prasie branżowej w tym roku. IOTA oferuje usługę ochrony danych dla urządzeń IoT (Internet of Things), czyli elektronicznych obiektów podłączonych do Internetu, takich jak inteligentne głośniki czy kamery monitorujące. Ta branża ma eksplodować w nadchodzących latach, zwłaszcza w obliczu możliwości, jakie otwierają sieci komórkowe 5G, które zgodnie z oczekiwaniami zostaną w pełni wdrożone w 2022 roku.

  IOTA otrzymała wsparcie od Dell Technologies na początku tego roku – partnerstwo, znane jako Project Alvarium. Poza samym projektem fakt, że znana międzynarodowa firma, taka jak Dell, współpracuje z siecią IOTA, jest dobrym powodem, aby poważnie potraktować kryptowalutę i uważnie ją obserwować w 2022 roku.

  W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

  CHCĘ HANDLOWAĆ CFD NA KRYPTOWALUTY

  Read more: Najlepsze kryptowaluty do kupienia w Wrzesień 2022

  77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

  Polkadot: Umożliwienie komunikacji między łańcuchami bloków

  Kryptowaluty i tokeny oraz blockchainy, na których się opierają, są coraz liczniejsze. Nawet jeśli wszystkie łańcuchy bloków opierają się mniej więcej na tych samych podstawowych zasadach, nadal nie są w stanie „komunikować się” ze sobą. Polkadot, stworzony przez jednego ze współzałożycieli ethereum, proponuje rozwiązanie tego problemu.

  Polkadot składa się z głównej sieci – łańcucha przekaźnikowego – i parachainów, które działają równolegle, działając jako mosty, łącząc się z innymi blockchainami. Technologia blockchain jest wykorzystywana coraz częściej poza rynkiem kryptowalut i rośnie potrzeba zsynchronizowania nowego systemu w kilku sektorach, więc potrzeba komunikacji między publicznymi blockchainami lub między prywatnymi blockchainami kilku firm powinna eksplodować w kolejnych latach.

  Find more: W ktore krypto inwestowac 2022 – Krypto-NFTs

  Source: 🔗